|
Личности
Петък, 26 Ноември 2010 10:27 |

Поръчаната от Роман Абрамович яхта е с дължина 163 метра и е най-голямата частна яхта в света. На борда й има две площадки за хеликоптери, както и басейн, няколко сауни, зала за кино и театър, както и система за противорактетна защита.
Руският бизнесмен възнамерява също така да склони фирмата да изплати неустойки за забавяне на поръчката и неспазване на предварително договорената дата за предаване на яхтата. По данни на вестника по време на тестването на яхтата във вода били открити и редица технически неизправности, които трябвало да бъдат отстранени.
Спорът между него и собствениците на съда Blohm + Voss възникнал от това, че екстрите, които клиентът пожелал да се включат към съда като цвета на корпуса и тапицерията от крокодилска кожа в каютите, трябвало да бъдат да бъдат включени в договорената цена.
По данни на Bild Роман Абрамович е поискал да свали цената на 80 млн. евро.
Яхтата трябвало да бъде пусната по вода още преди 11 месеца, но Абрамович отказал да си я вземе. През това време яхтата седяла закотвена на пристанището в Хамбург в дока на корабостроителницата Blohm + Voss.
Руският милиардер Роман Абрамович отказа да плати на немски корабостроители 400 млн. евро за построената по негова поръчка суперяхта Eclipse, съобщава вестник Bild във връзка с информация на изданието Hamburger Abendblatt.
|
|
Петък, 05 Ноември 2010 09:12 |
Изпълнителният директор на "Софарма" Огнян Донев е новият председател на Конфедерацията на работодателите и индустриалците в България (КРИБ).
Негови заместници са Левон Хампарцумян и Петко Димитров, решиха тази вечер членовете на Управителния съвет (УС) на КРИБ, съобщи БТА.
От 25-членния състав на УС 15 души са новоизбраните. Днес делегатите на годишното Общо събрание на КРИБ определиха новите членове на ръководството на организацията с таен избор.
В доклад на тема "Икономиката на България 2010: разходка по дъното или оттласкване" досегашният председател на КРИБ Иво Прокопиев препоръча от името на работодателската организация правителството да се възползва от новата предпазна кредитна линия, която предлага МВФ. По думите му, тази линия би била гаранция за макроикономическа стабилност и ще възстанови "поразклатено доверие на икономическата общност по отношение на посоката, към която страната върви".
Кредитната линия на МВФ, която е създадена от няколко седмици, предоставя застраховане при криза за страни, които водят здравословни политики, но все още не отговарят на изискванията за ползване на гъвкавата кредитна линия, нито се нуждаят от традиционното за МВФ stand-by споразумение. Прокопиев заяви, че Световната банка е необходим и дори задължителен партньор за реформите в публичния сектор, не толкова заради финансирането, а за да даде ноу-хау и да бъде източник на здрав разум и подкрепа за правителството в тежките дебати във връзка с реформите, които предстоят на България.
Правителствената прогноза от 3,6 на сто ръст през следващата година е в горната граница на различните прогнози за растеж през 2011 година, които се движат между 1,5 и 3,5 процента, каза Прокопиев. Това за съжаление означава, че всички разходи са базирани на тази прогноза за приходи и ако има дори и минимално задържане или забавяне на ръста, отново ще бъдем в позицията на 2009 г. с доста голям дефицит, което ще ни вкара в позиция на държава - губеща, а не печелеща доверието на международните финансови пазари, посочи той. Прокопиев отбеляза, че забавянето на реформи в публичния сектор генерира риск за бюджета.
За успешните реформи не винаги се плаща политическа цена, докато за липсата на реформи рано или късно - винаги, заяви Прокопиев и като пример даде ситуацията в Латвия.
Според проучване на "Алфа рисърч" сред бизнеса основните притеснения на деловите среди заради кризата са свързани с очакванията за замразяване на чуждестранните инвестиции, за увеличаване на безработицата и за освобождаване на квалифицирани работна ръка, за изчерпване на ресурси и запаси, за свит пазар и потребление, за междуфирмената задлъжнялост, за нарастване на лошите кредити, заради намаляване на фирмените финансови постъпления. Данните оповести гост-лекторът на Общото събрание Боряна Димитрова - управляващ съдружник в "Алфа рисърч". Сред другите притеснения на бизнеса са "непоследователността на правителствената политика и увеличаванeто на държавните разходи и на бюджетния дефицит". Проучването е направено предимно сред малки и средни фирми.
|
|
|
|
<< Начало < Предишна 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следваща > Край >>
|
Страница 2 от 39 |
|
|
|