|
Милионерите-всичко за най-богатите българи и техния капитал
Четвъртък, 18 Февруари 2016 15:25 |
Всеобщо е схващането, че зимата и ниските температури са вредни за автомобилните батерии. Вероятно корените на тази представа идват от факта, че при температури под минус 10 градуса немалка част от колите палят трудно или въобще не палят. Всъщност малко хора знаят, но истината е, че летните жеги вредят на акумулаторите дори повече. Разреждането на акумулатора е близо 2 пъти по-бързо при много високи температури.
Защо обаче през зимата палим трудно?
Причините за тези шофьорски неволи са комплексни. Естествено, една от тях е акумулаторът. Когато температурите са много ниски (говорим за температури под -15 градуса) капацитетът на акумулатора намалява с до 50%. Иначе казано, ако една стартерна батерия има пусков ток 800 ампера, при -15 тя ще ни осигури само 400А.
В същото време, ниските температури сгъстяват двигателното и трансмисионното масло и развъртането на мотора и скоростната кутия изискват повече сила (която акумулаторът трябва да осигури). Ето защо опитните шофьори съветват при отрицателни температури да палим автомобила с натиснат съединител (при ръчни скоростни кутии) - това отделя скоростите и улеснява работата на комплекса стартер-акумулатор. Друг известен съвет е зимата да се кара с "по-тънко" масло, което ще се сгъстява по-слабо в големите студове.
Друг проблем за акумулатора през зимата е, че тогава включените консуматори на ток в автомобила са доста повече. Почти постоянно са включени фарове (не само дневните светлини), подгряване на прозорци и огледала, чистачки, отопление, отопление на седалки и т.н. Това Съответно забавя нормалното зареждане на автомобилната батерия и при автомобили с малък ежедневен пробег акумулаторът бързо си "заминава". Затова се препоръчва още есента да си направим профилактика на акумулатора при специалист, който да прецени и при нужда да зареди батерията със съответните уреди.
Ако все пак вашият акумулатор има нужда от замяна, препоръчваме да се обърнете към професионалистите на 100ampera.com, които да ви насочат към подходящата за вашата кола батерия.
|
|
Вторник, 16 Февруари 2016 11:21 |
Едва ли има мъж, на който да не се е налагало да монтира шкафове на стената, или поне да окачи картина вкъщи. Понякога за картината може да минем и с пиронче или габърче, но за всичко по-тежко домашните майстори си знаят, че си трябва дюбел.
Какво представлява дюбелът?
Още от началото на миналия век хората закрепвали предмети на стените чрез пробиване на дупка и втъкване на дървено трупче, в което впоследствие да се навие винт или забие пирон. Въпреки че тази техника се ползва нерядко и до днес, още от втората половина на 20-ти век дървената летвичка е заменена от пласмасово цилиндърче, което е драстично по-малко и изисква значително по-малък ресурс за употреба, при увеличена сигурност на закрепване.
Впоследствие първия пластмасов дюбел става родоначалник на най-различни по външен вид и предназначение дюбели, всеки от които по-сигурен, евтин и лесен за употреба от предшествениците си. Появата на нови материали в строителството - итонг, гипсокартон и т.н. предполагат създаване на нови и нови закрепващи елементи, така че към момента царството на дюбелите наброява хиляди варианти.
За да се повиши нивото на сигурност, от доста време дюбелите, особено по-специализираните дюбели, се продават в комплект с прилежащ винт, създаден специално за използване с конкректния дюбел.
Закрепването на дюбелите в стената се осъществява по няколко основни начина:
1. Чрез промяна на формата Дюбелите, които се закрепват чрез промяна на формата се изполват при крехки материали, които са чувствителни на натиск.
2. Чрез триене Това са най-често използваните дюбели. Когато пластмасата на дюбела се разшири от завития винт, силата на триене по повърхността на отвора задържа излизането на комплекса винт-пластмаса.
3. Чрез слепващо вещество Слепващите вещества могат да бъдат изкуствени смоли или специални състави за мазилки.
Понеже използването на дюбели е изключително отговорен процес, най-добре преди избора на подходящи за вашите цели материали да се консултирате със строителни специалисти в специализирани магазини за крепежни елементи, например ITT.bg.
|
|
|
|
<< Начало < Предишна 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следваща > Край >>
|
Страница 5 от 208 |
|
|
|